Zlecaj czyszczenie systematycznie

Dzięki systematycznemu czyszczeniu urządzeń solarnych można wznieść ich wydajność na naprawdę wyższy poziom, co potwierdzają liczne badania naukowe. Ponadto warto to robić po prostu dlatego, że dzięki temu zwyczajnie będą działać w prawidłowy sposób. Niektórzy w kwestii utrzymania czystości solarów liczą wyłącznie na opady atmosferyczne, co jest błędem gdyż nie są one w stanie tych powierzchni wyczyścić w dostateczny sposób. Przyczynia się do tego ich zwykle niewielki kąt nachylenia, przy czym nawet te ustawione pod kątem 65 stopni gromadzą zanieczyszczenia bardzo oficie. Warto również w tym miejscu przytoczyć wnioski z prac badawczych przeprowadzonych w  Niemczech, które to wskazują na fakt że już po pierwszym roku od montażu można zauważyć spadek wydajności urządzeń solarnych. Poczekajmy jeszcze 2 lata a ich wydajność będzie już o kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt procent niższa. Jeśli twoje solary znajdują się w miejscu bardziej przemysłowym bądź narażonym na zapylenie środowiska – spodziewaj się jeszcze większych spadków wydajności.

Czyszczenie solarów to konieczność

Tylko w ten sposób możemy zatrzymać proces ich niszczenia, który jak wiadomo jest bardzo szkodliwy. Nie możemy liczyć na to, że wiatr czy też deszcz nas wyręczy z tego obowiązku gdyż te czynniki atmosferyczne usuwają jedynie naprawdę niewielką część zabrudzeń na urządzeniach solarnych, mało tego – niosą nawet nowe ze sobą.

Zatem mycie i czyszczenie kolektorów słonecznych jedynym sposobem na to, by faktycznie i porządnie pozbyć się kurzu i substancji toksycznych z urządzeń solarnych jest ich regularne czyszczenie za pomocą nowoczesnego systemu Ionic Solar. To bardzo skuteczna opcja, gdyż bazuje  na zastosowaniu wody zdemineralizowanej.  Należy również skorzystać ze szczotki o odpowiednio twardym włosiu. Tylko tak możemy zadbać o urządzenia solarne w odpowiedni i naprawdę bezpieczny sposób. Warto również w tym temacie skonsultować się ze specjalistami posiadającymi wiedzę na ten temat.

mycie i czyszczenie kolektorów słonecznych:Rydułtowy, Racibórz, Radlin, Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Ruda Śląska, Pszów, Jastrzębie-Zdrój, Szczekociny, Pszczyna, Radzionków,Gliwice, Czerwionka-Leszczyny, Szczyrk, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ustroń, Zabrze, Żarki, Żywiec, Orzesze, Chorzów,Dąbrowa Górnicza, Wisła , Łaziska Górne, Poręba, Tychy, Zawiercie, Pyskowice, Czechowice-Dziedzice, Miasteczko Śląskie, Bielsko-Biała,Zawiercie,Kędzierzyn-Koźle,Skoczów,Sosnowiec,Katowice,Knurów,Gliwice, Bytom CAŁY Śląsk. DOJEŻDŻAMY TEŻ DO INNYCH WOJEWÓDZTW-Dolnośląskie-Wałbrzych,Kłodzko,Wrocław,Brzeg Dolny,Boguszów Gorce,Witków Śląski ,Kamienna Góra,Jelenia Góra,Kostomłoty,Opolskie-Krapkowice,Opole,Nysa,Małopolskie-Kraków,Oświęcim,Wadowice