Czyszczenie  kostki  brukowej

W ostatnich latach większość właścicieli domów, deweloperów osiedli i Firm, układa na terenie swoich nieruchomości kostkę brukową tradycyjną(granitową) oraz współczesną betonową.

To efektowny i łatwy w zrealizowaniu sposób na wykończenie terenu wokół posesji czy parkingu przed siedzibą przedsiębiorstwa.

Producenci przedstawiają coraz szerszą paletę możliwości kolorystycznych, układania różnych wzorów oraz dodatków do samej kostki.

Oba typy kostki brukowej jednakowo są narażone na zabrudzenia powstałe w wyniku usytuowania miejsca oraz stanu jego uzytkowania.

Podobnie jak w przypadku elewacji czy dachu, kostka również wymaga dbania o je wygląd. Tutaj także służymy pomocą stosując metodę mycia,czyszczenia oraz różnego rodzaju chemie i impregnaty, które świetnie zabezpieczają drogą mieszankę betonową (kostkę).

Kostka, podobnie jak inne elementy wykończenia domu, jest podatna na promienie słoneczne oraz mrozy, co diametralne wpływa na jej kolor. Promienie UV powodują zmniejszenie intensywności koloru kostki.

Opady atmosferyczne, duże zanieczyszczenie powietrza,wilgoć oraz siarkowy odczyn wody deszczowej, powodują pojawianie się biało-zółtych, solno-kwasowych śladów na powierzchni naszego bruku czy parkingów.

Kostkę brukową czyścimy metodą wodno-strumieniową o ciśnieniu do 500bar.

Zastosowanie tak wydajnego agregatu nie jest bezcelowe,w przypadku silnego zabrudzenia tylko taki agregat jest wstanie doprowadzić do idealnego efektu.Agregat (Karcher HDS)ten w połączeniu z mobilną nagrzewnicą wody powiekszy nam efekt czyszczonej powierzchni.

Kostkę brukową myjemy z zastosowaniem dodatkowego urządzenie tzw. (surface)przystawki do mycia powierzchni płaskich przylegającej równolegle do powierzchni.

Zastosowanie tego urządzenia ma za zadanie,aby przy czyszczeniu bruku zapobiegać przed rozpryskiwanie brudnej wody wokół czyszczonej powierzhni.

Dysze umieszczone wewnątrz na ramieniu urządzenia obracają się z prędkością 2000 obr/min odrywając zgromadzone zabrudzenie od czyszczonej powierzchni.

Przystawka ta posiada opcję odsysania brudnej wody w dowolne miejsce ściekowe nie dopuszczając do gromadzenie się jej w miejscu czyszczonym.

Z nami pozbędziesz się:

glonów,
mchu,
porostów,
osadów,
gum do żucia,
smoły i gum sam.
śladów wapiennych oraz solnych,
wszelkich zabrudzeń po kapiącym oleju silnikowym itp
zacieków z rdzy,
zabrudzeń po budowlanych.
Pamiętaj o zabezpieczeniu kostki przed ponownym zabrudzeniem!
Impregnaty to dobry sposób na ochronę kostki przed kapiącym olejem oraz zachowaniem na dłużej jej naturalnego koloru, zapobieganie pękaniu.

Dzięki niektórym preparatom możliwe jest nawet uzyskać tzw.”efekt mokrej kostki”.

Służymy pomocą przy myciu,czyszczeniu i impregnacji :

kostki brukowej,
betonu
posadzek betonowych,
chodników,
podjazdów,
parkingów,
schodów,
tarasów,
ogrodzeń

czyszczenie kostki brukowej :Rydułtowy, Racibórz, Radlin, Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory, Ruda Śląska, Pszów, Jastrzębie-Zdrój, Szczekociny, Pszczyna, Radzionków,Gliwice, Czerwionka-Leszczyny, Szczyrk, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ustroń, Zabrze, Żarki, Żywiec, Orzesze, Chorzów,Dąbrowa Górnicza, Wisła , Łaziska Górne, Poręba, Tychy, Zawiercie, Pyskowice, Czechowice-Dziedzice, Miasteczko Śląskie, Bielsko-Biała,Zawiercie,Kędzierzyn-Koźle,Skoczów,Sosnowiec,Katowice,Knurów,Gliwice, Bytom CAŁY Śląsk. DOJEŻDŻAMY TEŻ DO INNYCH WOJEWÓDZTW-Dolnośląskie-Wałbrzych,Kłodzko,Wrocław,Brzeg Dolny,Boguszów Gorce,Witków Śląski ,Kamienna Góra,Jelenia Góra,Kostomłoty,Opolskie-Krapkowice,Opole,Nysa,Małopolskie-Kraków,Oświęcim,Wadowice